JSAUX MagCool OmniGrip – nagrywacie sporo w ProRes? Ten uchwyt jest dla was

Pojawienie się USB C w najnowszych iPhonach otworzyło wrota do używania wielu interesujących akcesoriów. Od niedawna można podłączać dyski SSD, a MagCool OmniGrip od JSAUX może w tym pomóc.

Zestaw składający się na całość jest bogaty, bo oprócz wspomnianego uchwytu otrzymujemy prosty statyw, śrubki, a nawet „chłodzenie” dla dysku NVME. Ten ostatni nie wchodzi w skład zestawu, więc trzeba go dokupić. Mam jeden prawie nieużywany, więc mogę go włożyć do uchwytu, co zrobiłem.

MagCool OmniGrip jest dwuczęściowy, ale wszystko jest ze sobą zespolone w całość. Zawias nie nastręcza problemów w trakcie używania, co wiąże się z łatwą zmianą położenia iPhone’a. Dzięki temu można z łatwością zmienić perspektywę w nagrywanym wideo. iPhone „łączy” się z uchwytem za pomocą MagSafe, połączenie jest bardzo mocne i nie ma mowy o upadku smartfonu w trakcie nagrywania.

Z drugiej strony umieszczono przydatne oświetlenie, które sprawdzi się w mniej sprzyjających warunkach. Ma trzy poziomy barwowe, które można zmienić za pomocą dedykowanego przycisku. Drugi odpowiada za włączenie/wyłączenie chłodzenia dla iPhone’a. Pozwala ono na dłuższe nagrywanie wideo i nie martwienie się o komunikat związany z przegrzaniem smartfona.

Łatwo się dostać do miejsca, w którym należy zainstalować dysk NVME. Uchwyt wspiera większość długości, więc nie musimy szukać odpowiedniej. Instalacja dysku jest łatwa, a otworzenie/zamknięcie miejsca na dysk również. 1 TB to maksimum, jakie przyjmie MagCool OmniGrip, a przesył danych to nawet 10Gbps.

Producent nie zapomniał o portach USB C, są dwa. Jeden z nich jest odpowiedzialny za komunikację z dyskiem, a drugi służy do ładowania baterii (6000 mAh) uchwytu. Warto dodać, że JSAUX pokusiło się też o dodanie portu dla mikrofonu, więc można podłączyć zewnętrzny.

Mocowanie wraz z zainstalowanym dyskiem NVME pozwoli na dłuższe nagrywanie wideo ProRes z Apple Log. iPhone 15 Pro ze 128 GB pamięci pozwala na nagrywanie wideo w Full HD. Nie dość, że MagCool OmniGrip poprawi stabilność nagrań, to przy okazji otwiera okno na dłuższe nagrania (w wyższej rozdzielczości). Szczególnie w trakcie zagranicznych wakacji lub, gdy zechcecie zacząć przygodę z nagrywaniem na YouTube.

Uchwyt bez statywu nie należy do największych, a dodatkowe chłodzenie czy oświetlenie (wbudowane) sprawia, że wystarczy jedno akcesorium, a nie parę lub dedykowana klatka, do której podłączymy oświetlenie i mikrofon. Wtedy dysk można podłączyć za pomocą MagSafe. Wszystko w jednym miejscu wydaje się lepsze, ale po dodaniu statywu rozmiar „instalacji” się rozrasta.

MagCool OmniGrip sprawdza się świetnie w trakcie nagrań. Nie męczy ręki, jeśli nagrywacie dłuższe wideo w ten sposób. Dodatkowe akcesoria to bardzo dobre posunięcie, bo nie trzeba kupować chłodzenia dla dysku lub szukać odpowiednich śrubek, żeby go przytwierdzić w odpowiednim miejscu.

Uchwyt okazał się bardzo udanym akcesorium dla iPhone’a 15 Pro i z pewnością wyląduje w plecaku, który zabieram co roku na wakacje. Właśnie w takich warunkach sprawdzi się równie dobrze, co w domowym zaciszu czy w trakcie nagrywania przebitek do wideo na YouTube.

MagCool OmniGrip możecie zamówić tutaj.