Podczas ładowania elektrycznego BMW będzie można “marnować” czas na gry.

W czasie ładowania samochodu można jak wiadomo, zjeść kilka obiadów lub zmarnować ten czas :).
Zmarnować go można np. na granie w gry wbudowane w samochód. To żadna nowość, bo w Tesli są obecne od bardzo dawna i jest ich całe mnóstwo. Szczególnie w najnowszych modelach S i X, które mają wbudowany dostęp to tytułów z Steam.

Teraz na podobny pomysł wpadło BMW i wraz z AirConsole. Zorganizowali konkurs na najlepszy scenariusz gry do samochodu. W końcu wyświetlacze w nowych BMW są tak duże, że bez problemu można na nich grać w sporo ciekawych produkcji. Konkurs startuje już teraz, a chętni muszą przesłać swoje pomysły na grę do 8 czerwca tego roki do 23:59 czasu środkowoeuropejskiego.
Zgłoszenie powinno zawierać około 10 stron prezentacji w języku angielskim, opisujących, jak działa gra i jak smartfon będzie używany jako kontroler.

Ostanie zadanie to ważna informacja – sterownikiem do gier będzie nasz telefon. Nie jestem przekonany czy to dobry pomysł. W Tesli jako kontroler gier możemy podpiąć np. ten od Xboxa, a nawet w niektórych grach wykorzystywać fizyczną kierownicę i pedały w samochodzie, aby kontrolować akcję na ekranie.

Ważna informacja – można zgarnąć nagrodę 5000$, a wybrane gry zostaną zrealizowane i wdrożone w autach BMW. Finaliści zostaną przedstawieni w listopadzie. Pierwotnie pierwsze gry miały się pojawić w samochodach już w tym roku, ale to raczej nierealne.

Formularz zgłoszenia znajdziecie na www.n-dream.com