Baldur’s Gate 3 – Larian przyśpiesza premierę na PC i opóźnia na PS 5

Baldur’s Gate 3 to długo wyczekiwana przez fanów kontynuacja jednej z najsławniejszych serii gier cRPG. Odpowiedzialne za nią studio Larian ogłosiło niedawno, iż zdecydowało się przyśpieszyć premierę wersji na PC, opóźniając jednocześnie premierę na PlayStation 5.

Studio Larian pierwotnie planowało opublikować wersje na PC i PlayStation 5 tego samego dnia – 31 sierpnia. Twórcy doszli jednak do wniosku, że jako iż przełom sierpnia i września pełen jest dużych premier z gatunku RPG, takich jak Starfield i Cyberpunk 2077 Phantom Liberty, a Baldur’s Gate 3 na PC jest już w zasadzie gotowe, lepiej będzie opublikować tą wersję wcześniej, tak by nie musiała walczyć o uwagę graczy z innymi produkcjami. Nowa wyznaczona data premiery to 3 sierpnia.

Jako iż wersja na PlayStation 5 wymaga jeszcze ostatnich szlifów, jej premiera została nieco opóźniona i odbędzie się 6 września. W planach jest też wersja na konsole Xbox Series X/S, jednak jako iż studio Larian potrzebuje więcej czasu na dostosowanie gry do obu modeli (głównym problemem jest działanie trybu split-screen na słabszym Series S) jej przewidywana data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Podziel się