Blade Runner 2033: Labyrinth – Annapurna pracuje nad nową grą na bazie kultowego filmu

Firma Annapurna Interactive zbudowała swoją markę publikując dość nietypowe niezależne gry o artystycznym charakterze. Niedawno ogłosiła ona, że pracuje nad pierwszą własną produkcją, zatytułowaną Blade Runner 2033: Labyrinth.

Akcja Blade Runner 2033: Labyrinth będzie rozgrywać się rok po wydarzeniach przedstawionych w filmie „Łowca androidów” z 1982 roku, stanowiąc kolejny pomost fabularny pomiędzy nim a wydanym w 2017 sequelem „Blade Runner 2049“. Jak na razie nie ujawniono zbyt wielu informacji na temat fabuły. Wiadomo jedynie, iż motywem przewodnim gry będzie próba odpowiedzi na pytanie „co ma zrobić łowca, gdy nie ma już na kogo polować?”. Niejasną kwestią pozostaje też mechanika rozgrywki, choć biorąc pod uwagę dotychczasowe tytuły wydawane przez Annapurna Interactive można spokojnie założyć, iż gra będzie przygodówką.

Annapurna Interactive nie ujawniła jeszcze planowanej daty premiery gry Blade Runner 2033: Labyrinth. Wiadomo już jednak, że trafi ona na PC oraz konsole. Warto też przypomnieć, że nie będzie to pierwsza gra bazująca na filmie „Łowca androidów”. Poprzednia, zatytułowana po prostu „Blade Runner”, była wydaną w 1997 roku przygodówką point and click, w której mogliśmy znaleźć kilka niezwykle nowatorskich jak na tamte czasy pomysłów, takich jak losowo zmieniające się elementy fabuły. Produkcja ta rok temu doczekała się „zremasterowanej” edycji, za którą odpowiedzialne jest Nightdive Studios.