PlayStation Portal – przenośna pseudokonsola Sony trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku

W maju bieżącego roku Sony zapowiedziało nietypowe akcesorium o roboczej nazwie Project Q. Teraz ujawniono nowe informacje na jego temat.

PlayStation Portal, bo tak brzmi finalna nazwa urządzenia, na pierwszy rzut oka wygląda jak przenośna konsola do gier. W rzeczywistości jest to jednak po prostu pad (posiadający wszystkie funkcje znane z kontrolerów DualSense) z wbudowanym 8-calowym wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 1080p, pozwalający strumieniować gry z konsoli PlayStation 5 za pośrednictwem Wi-Fi. Akcesorium reklamowane jest jako idealne rozwiązanie dla osób, które nie zawsze mogą grać na telewizorze ze względu na pozostałych domowników, lub które po prostu chcą mieć możliwość grania w dowolnym miejscu w domu. Taką wygodę Sony wyceniło na 219,99 euro, co oznacza, że w Polsce PlayStation Portal będzie kosztować zapewne około tysiąc złotych.

Sony zapowiedziało, że PlayStation Portal trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Dokładna data premiery nie została jednak jak na razie ujawniona.

Podziel się