Elon Musk chce wprowadzić opłaty za korzystanie z X

Elon Musk po przejęciu kontroli nad serwisem Twitter (obecnie funkcjonującym pod nazwą X) wprowadził w nim wiele kontrowersyjnych zmian. Niedawno ujawnił kolejne plany, które mogą nie przypaść do gustu sporej części użytkowników.

Obecnie dostęp do X jest darmowy dla wszystkich zainteresowanych, choć by zyskać dostęp do wszystkich funkcji oferowanych przez serwis wymagane jest wykupienie płatnego konta premium. Wygląda jednak na to, iż sytuacja ta może ulec zmianie. W trakcie transmitowanej na żywo za pośrednictwem X-a rozmowy z premierem Izraela, Benjaminem Netanjahu, Musk zdradził, że planuje wprowadzić niewielkie opłaty za dostęp do serwisu. Stwierdził on, że to jedyny skuteczny sposób na walkę z botami, które jego zdaniem stanowią jeden z największych problemów X.

Musk nie ujawnił jak na razie żadnych konkretów na temat tego planu. Nie wiadomo więc, ile wynosiłyby opłaty za dostęp do X i kiedy mogłyby zostać wprowadzone. Warto też pamiętać, iż w przeszłości wielokrotnie już zdarzało się mu rzucać tego typu kontrowersyjnymi pomysłami, a następnie ich nie realizować.