Czy warto zainwestować w suszarkę? 3 argumenty, które przemawiają za tym rozwiązaniem

Suszarka automatyczna to jedno z tych urządzeń, na które nie decydujemy się w pierwszej kolejności wyposażając naszą łazienkę. Udowadniamy jednak, że to urządzenie może znacznie ułatwić nasze codzienne obowiązki, przy tym oszczędzając nasz czas i przestrzeń.

Sezon jesienno-zimowy w pełni. A to oznacza koniec sezonu na suszenie prania na balkonie czy tarasie i konieczność rozstawiania tradycyjnej suszarki w naszym mieszkaniu. Ta z kolei nieraz stoi wiele dni zanim pranie w wyschnie zajmując miejsce w naszym salonie lub sypialni. Dzięki suszarce bębnowej możemy na zawsze pozbyć się tej nieestetycznej konstrukcji w naszym domu. A to tylko jeden z powodów dla których warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Jakie są inne?

1. Brak dodatkowej wilgoci w mieszkaniu

Jesień i zima to okres, w którym wietrzymy nasze mieszkania zdecydowanie rzadziej, przez co wilgoć gromadzi się w naszych domach dużo bardziej.  Szczególnie jeśli dołożymy do tego suszące się w salonie pranie. Wilgoć w mieszkaniu może być powodem nasilenia wielu przykrych dolegliwości zdrowotnych – szczególnie u alergików. Dzięki suszarce automatycznej nie generujemy dodatkowej wilgoci, a to ma pozytywny wpływ na powietrze w naszym domu.

 2. Ubrania gotowe do założenia – nawet w 35 minut!

Innym ważnym plusem suszarki jest to, że ubrania z niej wyjęte są od razu gotowe do założenia bądź złożenia i schowania w szafie. Suszarki Samsung, dodatkowo posiadają możliwość wybrania kierunku otwierania drzwi, dzięki czemu sprawdzą się w każdym wnętrzu. Warto pamiętać, że suszarka nie musi być podłączona do odpływu więc może stać również w garderobie lub szafie. Nowe modele wyposażone są w wiele praktycznych rozwiązań. Jednym z nich jest program Suszenie 35’, który pozwala na wysuszenie wsadu do 1 kg już w 35 minut[1]. Dlatego też, jeśli zależy Ci na oszczędności czasu i lubisz szybkie i skuteczne rozwiązania – suszarka jest idealnym rozwiązaniem w Twoim domu.

3. Mniej pogniecione ubrania

Jedną z obaw osób zastanawiającą się nad kupnem suszarki jest obawa przed wyjęciem z bębna bardzo pogniecionych ubrań. W suszarkach Samsung możemy wybrać funkcję „bez zagnieceń”. Dzięki temu Twoje ubrania po wyjęciu z suszarki nie będą wymagały prasowania lub prasowanie ich będzie o wiele łatwiejsze. Nie musisz też pamiętać o niezwłocznym wyjęciu ubrań z suszarki po zakończonym cyklu. Bęben suszarki będzie obracał się jeszcze przez 180 minut, aby uniknąć powstania zagnieceń.

[1] Czas suszenia może się różnić w zależności od rodzaju materiału.

Podziel się