OnePlus 12 zadebiutuje z drewnianymi pleckami?

OnePlus od dawna stawiał na niecodzienne elementy wykończeniowe smartfonów. W tym roku przy okazji premiery modelu 12, możemy zatoczyć koło, bo smartfon może się pojawić w wersji z drewnianymi pleckami. Tak przynajmniej twierdzą autorzy Digital Chat Station.

Można założyć, że chodzi o etui, to łatwiej wykonać w porównaniu z obudową. W końcu ten drugi element jest na stałe połączony ze smartfonem. Tłumaczenie informacji ze wspomnianego portalu nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

W przeszłości pojawiły się drewniane etui, a plecki otrzymał jako pierwszy OnePlus One, od którego zaczęła się przygoda ze smartfonami. Drewniane wykończenie w dwunastce może nawiązywać do pierwszego smartfona producenta.

W tej chwili łatwiej i bezpieczniej postawić na etui i tego się trzymajmy. Jest łatwiejsze w wykonaniu w porównaniu z obudową produkowaną w większej skali. Z drugiej strony nie można wykluczyć obudowy, skoro pierwszy smartfon ją miał.

Dwunastka zamelduje się najpierw w Chinach, premierę ustalono na 4 grudnia bieżącego roku, a w styczniu 2024 zadebiutuje globalnie.