iPad Pro OLED obsłuży MagSafe

iPad Pro zaplanowany na przyszły rok może wspierać MagSafe, to będzie kolejna nowość po długo oczekiwanym debiucie wyświetlacza OLED. Informacje o magnetycznym ładowaniu pochodzą od źródła bliskiego jednej z firm odpowiedzialnych za dostarczanie magnesów Apple.

Pierwszy raz o MagSafe w tablecie usłyszeliśmy w 2021 roku za sprawą Marka Gurmana, pracującego dla Bloomberga. Wtedy była mowa o bezprzewodowym ładowaniu w tabletach Apple. Przy okazji wprowadzenia kolejnej generacji iPada Pro można było dostrzec, że sprzęt nie otrzymał wspomnianej funkcji.

Jeżeli sprzęt ma wspierać bezprzewodowe ładowanie, musi mieć szklane plecki, a nie aluminiowe. Warto dodać, że przez szklany tył, sprzęt będzie bardziej podatny na uszkodzenia. Z drugiej strony, mielibyśmy możliwość naładowania tabletu bezprzewodowo. iPad miałby od razu wspierać ładowarki zgodne z Qi2.

15W ładowanie (MagSafe) jest wolniejsze od przewodowego, tak samo jest w przypadku iPhonów. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki dodaniu bezprzewodowego ładowania, użytkownicy tabletu mieliby dodatkową możliwość naładowania baterii.

Bateria w iPadzie jest pojemniejsza w porównaniu z iPhone’em, więc może chodzić o MagSafe z laptopów Apple. To wydaje się bardziej prawdopodobne i łatwiejsze do wykonania. Warto nadmienić, że pojawi się nowa wersja Magic Keyboard, a iPad będzie niezwykle wydajny za sprawą układu M3.