iOS 17.3 beta 2 wycofany

Apple udostępniło wczoraj iOS 17.3 beta 2, ale dość szybko wycofało aktualizację. Niektóre iPhone’y nie wstały po przeprowadzeniu aktualizacji z poprzedniej wersji. Jeśli zależy wam na danych i nie zrobiliście kopii zapasowej, można je odzyskać.

Okazało się, że winowajcą jest funkcja związana ze stuknięciem w plecki iPhone’a, aby włączyć przypisany do niej skrót.

Warto nadmienić, że po aktualizacji iPhone z wyżej wymienionym problemem, będzie próbował się uruchomić. To się nie uda, pojawi się logo Apple i ikona rozruchu, a sprzęt ostatecznie nie uruchomi systemu operacyjnego.

Jak wrócić do poprzedniej wersji testowej bez utraty danych:

  1. Pobieramy plik aktualizacyjny z iOS 17.3 beta 1.
  2. Podłączamy iPhone’a do komputera Apple lub dowolnego z Windows.
  3. Wchodzimy do trybu recovery, aby to zrobić należy nacisnąć przycisk regulacji głośności w górę, dół, a następnie nacisnąć i przytrzymać przyciski zasilania. Trzymamy go do momentu pojawienia się ekranu trybu Recovery.
  4. Używamy Findera, iTunes lub iMazing, aby wgrać starszą wersję testową oprogramowania. Najlepiej użyć do tego aplikacji iMazing.

Użycie wspomnianej aplikacji pozwoli wam odtworzyć oprogramowanie bez utraty danych. Jeśli zrobicie to za pomocą Findera lub iTunes, dane zostaną utracone.

Ciężko jednoznacznie określić, które modele iPhone’a mają z tym największy problem. Najwięcej słyszy się o iPhone’ach 14 i 15, a niektórzy użytkownicy nie mieli problemu po aktualizacji.