Nudient Base – alternatywa dla silikonu Apple?

Nudient słynie z bardzo dobrze wykonanych etui. Niedawno zdecydowałem się na wypróbowanie wersji Base (silikonowej), używałem jej od listopada ubiegłego roku, więc nadszedł czas na ocenę.

Etui występuje w wielu kolorach, ale zdecydowałem się na żółte. Może nie pasuje do iPhone’a 15 Pro w kolorze niebieskiego tytanu, ale rzadko decyduje się na etui w kolorze używanego smartfona.

Base Case to minimalistyczny pokrowiec, gdyby nie nazwa producenta obok wycięcia na aparaty, ciężko byłoby zgadnąć, kto je zaprojektował. Wszystkie wycięcia w charakterystycznych miejscach są wykonane wzorowo. Dostęp do aparatu, portu ładowania, głośnika i mikrofonu pozostaje bez większych zmian.

Maskownice przycisków są na stałe zespolone z etui, ale działają bardzo dobrze. Nie ma problemów z naciśnięciem każdego, podobnie jest z wywołaniem Apple Pay za pomocą dwukrotnego naciśnięcia przycisku zasilania.

W wielu miejscach występują elementy, które mogą wskazywać na nieco gorsze wykonanie. Linie biegną po każdej stronie, a w miejscu wycięć (USB C, mikrofon i głośnik) wygląda to jeszcze gorzej. Nie wiem, czy “problem” dotyczy wyłącznie mojego egzemplarza, czy każdy to ma.

Base Case świetnie współpracuje ze szkłem chroniącym ekran. Używane przeze mnie nachodzi na cały ekran i nie “gryzie” się z etui. Dzięki temu nie pojawiają się pęcherzyki powietrza i szkło jest w takim samym stanie, jak po pierwszym nałożeniu.

Współpraca z MagSafe nie istnieje, nawet mniejsze akcesoria będą spadać z iPhone’a w tym etui. Nic nie da się z tym zrobić. Jeśli komuś na tym zależy, mocno się zawiedzie. Ma się wrażenie, że są dobrze przymocowane, ale w momencie rozłożenia gripa, ten spada z etui. Portfel (Mujjo) jest nawet przytwierdzony do plecków, ale pod nieco innym kątem spadnie z etui.

Base Case to ciekawe i proste etui. Poza brakiem MagSafe i widokiem na niedobre wykonanie, ciężko znaleźć więcej bolączek. Jeśli zależy wam na minimalizmie i prostej ochronie iPhone’a, etui sprawdzi się bardzo dobrze. Etui nie będzie w stanie zastąpić silikonu Apple ze względu wymienione przeze mnie bolączki.