MagSafe mogło wyglądać inaczej

W sieci pojawiły się zdjęcia prototypu ładowarki MagSafe z 2010 roku, pokazujące jak początkowo miała wyglądać, na ponad 2 lata przed rynkowym debiutem.

Apple miało wydać ładowarkę wyglądającą inaczej w porównaniu z tą, która jest obecnie w sprzedaży. Jej data produkcji wskazuje Marzec 2017, czyli okres prac nad nie wydaną ładowarką AirPower. Prototyp wskazuje na to, że został zaprojektowany obok bardziej ambitniejszego projektu.

Spód niewydanej ładowarki jest ogumowany tak samo, jak podstawa głośników HomePod, kolejną różnicą jest bardziej zaokrąglony kształt i inne rozmieszczenie magnesów. Nie można zapomnieć o wielkim logotypie producenta. Rozmiarami odpowiada obecnej wersji, ale jest od niej cieńsza, a wygląd nawiązuje do wykorzystywania bieli i eksponowania logo.

AirPower zostało anulowane w marcu 2019 roku, a Apple wróciło do wprowadzania zmian w prototypie MagSafe. Czego efektem jest obecna ładowarka, gdy zadebiutowała razem z iPhone’ami z serii 12. Obecny model nawiązuje do ładowarki Apple Watch, jest grubszy, ma srebrne obramowanie i brakuje logo.

Który wygląd ładowarki jest lepszy?