Grounded i Pentiment – dwa exclusive’y z Xboxa trafią na Nintendo Switch

Firma Microsoft zapowiedziała niedawno, że zamierza udostępnić cztery mniejsze exclusive’y z Xboxa na konkurencyjnych konsolach. Podczas dzisiejszej konferencji Nintendo Direct: Partner Showcase ujawniono pierwsze dwa z nich.

Obie gry to produkcje studia Obsidian. Pierwsza z nich, Pentiment, ma trafić na Nintendo Switch już jutro, 22 lutego. Jest to dość nietypowa gra przygodowa rozgrywająca się w szesnastowiecznych Niemczech, pozwalająca nam wcielić się w młodego artystę, który wplątał się w kryminalną intrygę. Mimo iż została ona bardzo dobrze przyjęta przez fanów gatunku, to jednak nigdy nie udało jej się osiągnąć większego rozgłosu. Nie dziwi więc, że Microsoft zdecydował się udostępnić ją na większej liczbie platform.

Grounded, będący znacznie bardziej rozpoznawalnym tytułem, trafi natomiast na Nintendo Switch dopiero 16 kwietnia. Jest to sieciowa kooperacyjna gra survivalowa mocno inspirowana filmami z serii „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”. Gracze wcielają się w niej w nastolatków zmniejszonych do rozmiarów mrówek, próbujących przetrwać w przydomowym ogródku. W trakcie rozgrywki musimy m.in. zbierać surowce, wytwarzać z nich różne przedmioty, bronie i elementy schronienia oraz walczyć z niebezpiecznymi owadami.

Jak na razie nie zostało potwierdzone, czy powyższe gry trafią w przyszłości także na PlayStation 5, jednak wydaje się to bardzo prawdopodobne. Pozostałymi dwoma exclusive’ami z Xboxa mającymi trafić na konkurencyjne konsole będą najprawdopodobniej Hi-Fi Rush i Sea of Thieves.