Kondycja baterii może się pojawić na nowszych iPadach

Apple planuje wprowadzić podgląd pojemności baterii i cykli ładowania w nadchodzących iPadach. Pierwsze wzmianki o wspomnianej funkcji pojawiły się w niedawno udostępnionej wersji testowej iPadOS 17.5.

Użytkownicy forum MacRumors dotarli do wzmianek związanych z funkcją w kodzie testowego oprogramowania. Wygląda na to, że funkcja będzie się różnić w porównaniu z iOS, bo ma pokazywać pojemność baterii i cykle ładowania.

Zaktualizowałem oprogramowanie iPada mini 6 do 17.5 beta, ale w informacjach o baterii nie ma elementów, które się pojawiły w kodzie źródłowym oprogramowania. Może mieć to związek z dostępnością funkcji wyłącznie na nowych iPadach (Pro i Air) i nowszych. Kondycja baterii jest dostępna od dawna, ale wyłącznie iPhone’y z serii 15 pokazują cykle ładowania.

Stabilne wydanie iPadOS 17.5 powinno być dostępne w maju, może wtedy dowiemy się więcej na temat nadchodzącej funkcji i jej szerszej dostępności. Limitowanie jej do nowszych modeli iPadów będzie nieśmiesznym żartem. Ciężko będzie uwierzyć w to, że starsze modele mogą być za słabe na wyświetlanie dodatkowych linijek informacji o baterii.