Shadow of the Erdtree będzie pierwszym i ostatnim rozszerzeniem do Elden Ring

Już w przyszłym miesiącu odbędzie się premiera Shadow of the Erdtree – pierwszego dużego rozszerzenia do Elden Ring. Reżyser tej gry, Hidetaka Miyazaki, ujawnił niedawno nowe informacje na temat dodatku.

Miyazaki ogłosił w jednym z ostatnich wywiadów, że Shadow of the Erdtree będzie nie tylko pierwszym, ale zarazem ostatnim rozszerzeniem do Elden Ring. Po wydaniu go studio nie zamierza już dalej rozwijać tej gry, zamiast tego skupiając się na nowych projektach. Na szczęście nie oznacza to jednak, że FromSoftware zdecydowało się całkowicie odpuścić sobie świat Elden Ring. Wprost przeciwnie – Miyazaki zdradził, że choć Shadow of the Erdtree będzie oferować kilka różnych zakończeń, to żadne z nich nie będzie stanowić definitywnego zamknięcia opowiedzianej w grze historii. Zaznaczył przy tym, że studio celowo zostawiło sobie otwartą furtkę, by móc powrócić kiedyś do tego świata. Niewykluczone więc, że gra w przyszłości doczeka się sequela.

Shadow of the Erdtree ma wprowadzić do gry zarówno nowe wątki fabularne jak i mechanizmy rozgrywki. Miyazaki potwierdził w wywiadzie, że gracze mogą spodziewać się m.in. nowych rodzajów broni oraz nowych opcjonalnych mechanizmów związanych z rozwijaniem postaci. Historia opowiedziana w rozszerzeniu będzie kręcić się wokół Miquella (brata bliźniaka Malenii, jednej z najsławniejszych przeciwniczek z oryginalnej gry) jednak Miyazaki zapowiedział też, że wprowadzi ono do gry również wiele nowych postaci i wątków.

Premierę Elden Ring: Shadow of the Erdtree zapowiedziano na 21 czerwca 2024 roku.

Podziel się