JSAUX MagSafe SSD Clip – popraw komfort korzystania z iPhone z dyskiem SSD

Wprowadzenie USB C w iPhone’ach sprawiło, że można do nich podłączyć wiele peryferiów. Jednym z nich może być dysk zewnętrzny (SSD), jeśli chcemy nagrywać więcej materiałów w ProRes. Fabryczna aplikacja aparatu nie pozwala na wiele w iPhonie 15 Pro ze 128 GB pamięci, ale po rozszerzeniu o dysk zewnętrzny sytuacja ulega zmianie. Jak go podłączyć? W tej sytuacji przyda się SSD MagSafe Clip od JSAUX.

Akcesorium jest zgodne z MagSafe, więc wystarczy je przytwierdzić do plecków iPhone’a. Wcześniej warto założyć na nie swój dysk zewnętrzny i ogarnąć sobie jak najkrótszy kabel. Dobrze gdyby nie wchodził w paradę podczas nagrywania wideo.

Jeśli chodzi o dysk, warto z nim używać Samsunga T5, nowszych modeli lub ich pochodnych. Nie miałem takiego w swoim otoczeniu, więc próbowałem się ratować jeszcze mniejszym, ORICO IV300. Można go umieścić na “plecaku”, ale trzeba ściągnąć rzep maksymalnie, bo inaczej dysk spadnie, zanim cokolwiek zaczniemy nagrywać. Kabel w zestawie z IV300 nie należy do najdłuższych, więc świetnie się nada.

Po ściągnięciu rzepu dysk siedzi stabilnie i nie wypadnie w większości sytuacji. Dzięki temu można się skupić na nagrywaniu wideo w wyższej rozdzielczości niż zablokowane 1080p ze względu na 128GB pamięci w iPhonie 15 Pro, którego używam.

Kompatybilność z MagSafe sprawia, że “plecaka” można używać w dowolnej konfiguracji. iPhone może być w etui, bez, a także w klatce SmallRig, która trochę skraca powierzchnię na dodatkowe akcesoria (na pleckach). W każdym przypadku magnesy świetnie ze sobą współpracują i cała instalacja nie spadnie.

MagSafe SSD Clip jest prawie w całości wykonany z tworzywa sztucznego i ma jednolity kolor (ciemny). Elastyczny rzep trzyma dysk w ryzach i łatwo go dostosować do wymiarów używanego dysku, więc można dopasować prawie każdy. Problemem będą dyski SATA w obudowie, która jest znacznie szersza od SSD Clip.

Z biegiem czasu mogą pojawić się rysy na części z magnesami dla MagSafe. W moim egzemplarzu są widoczne, używałem go dłużej niż zwykle. Warto o tym wspomnieć, choć ta część jest niewidoczna przez większość czasu.

Widać, że to budżetowe rozwiązanie, ale radzi sobie świetnie z postawionym mu zadaniem. Nie trzeba od razu decydować się na droższe opcje, skoro tańsza zrobi to samo i nie ingeruje mocno w wygląd iPhone’a.

MagSafe SSD Clip możecie kupić tutaj.