„Super Mario Bros. Film” – premiera sequela dopiero w 2026 roku

Animowana adaptacja gier z serii Super Mario Bros. zadebiutowała w kinach w kwietniu ubiegłego roku i z miejsca stała się ogromnym hitem. Kilka miesięcy temu Nintendo potwierdziło, że doczeka się ona kontynuacji. Teraz ujawniono datę jej premiery.

Shigeru Miyamoto, twórca postaci Mario i projektant wielu najpopularniejszych gier z tej serii, ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że japońska premiera drugiej części filmowej adaptacji Super Mario Bros. odbędzie się 24 kwietnia. W opublikowanej niedługo po tym informacji prasowej ujawniono zaś, że premiera w USA odbędzie się nieco wcześniej, 3 kwietnia. Dokładne daty dla innych krajów i regionów nie zostały jak na razie ujawnione, jednak Nintendo zapowiedziało, że w większości przypadków film trafi do kin w kwietniu (warto przypomnieć, że pierwsza część zadebiutowała w Polsce z ponad miesięcznym opóźnieniem).

Jak na razie nie ujawniono żadnych konkretów na temat fabuły i obsady nowego filmu (wcześniej Miyamoto zapowiedział tylko, że świat Mario zostanie w nim bardziej rozbudowany). Wiadomo już jednak, iż za produkcję ponownie będą odpowiadać wspólnie firma Nintendo i wytwórnia Illumination, znana wcześniej przede wszystkim za sprawą serii „Jak ukraść księżyc”, zaś reżyserią znów zajmą się Aaron Horvath i Michael Jelenic. 

Podziel się