Ponadczasowy chrom i mięsiste brzmienie: Fender i Teufel prezentują głośniki ROCKSTER

Kraków, 27 czerwca 2024 – Legendarny producent gitar i wzmacniaczy Fender Musical Instruments Corporation oraz producent głośników Teufel przedstawiają wspólną kolekcję głośników Fender x Teufel ROCKSTER. W jej skład wchodzą trzy głośniki Bluetooth: ROCKSTER AIR 2, ROCKSTER CROSS i ROCKSTER GO 2, które grają potężnym dźwiękiem zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

pastedGraphic.png

Kooperacja z wysokiego C

Firma Fender powstała w 1946 roku i z biegiem lat ugruntowała swoją pozycję lidera innowacji akustycznych. Od przełomowych wzmacniaczy i gitar hawajskich (ang. lap steel guitar) po wydanie kultowych modeli gitar Telecaster i Stratocaster, założyciel Leo Fender na zawsze zmienił muzyczny krajobraz. W tym roku Fender świętuje 70. rocznicę powstania modelu Stratocaster.

Firma Lautsprecher Teufel została założona w Berlinie w 1979 roku i początkowo zajmowała się sprzedażą zestawów głośnikowych. Dziś marka Teufel jest znana daleko poza granicami Niemiec dzięki wzornictwu swoich produktów i jakości dźwięku.

Pod hasłem „Here to be Heard”, dwie marki połączyły siły, aby stworzyć kolekcję głośników, które atrakcyjnie wyglądają i brzmią. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie firmy Teufel w projektowaniu głośników łączy się z klasycznym amerykańskim wzornictwem gitar i wzmacniaczy Fender.

– Jesteśmy bardzo dumni, że możemy przedstawić serię głośników ROCKSTER we współpracy z firmą Fender. Jest to również pierwszy raz, kiedy oferujemy sprawdzoną technologię głośników Bluetooth firmy Teufel w Stanach Zjednoczonych powiedział Sascha Mallah, dyrektor generalny Lautsprecher Teufel GmbH. – Seria ROCKSTER Fender x Teufel została zaprojektowana dla miłośników muzyki i wiemy, że fani i klienci usłyszą różnicę w dźwięku. W połączeniu z innowacyjnością i projektem firmy Fender, głośniki te wyraźnie wyróżniają się na rynku.

pastedGraphic_1.png

Vintage w nowoczesnym wydaniu

Głośniki ROCKSTER AIR 2, ROCKSTER CROSS i ROCKSTER GO 2 sprawdzą się zarówno w domu, jak i w podróży: od gotowego na nagłośnienie sceny głośnika ROCKSTER AIR 2 po przenośny i wodoodporny głośnik ROCKSTER GO 2. To, co je łączy, to wyraźny i mocny dźwięk Teufel oraz styl vintage dzięki klasycznemu chromowanemu logo i dołączonej kostce gitarowej Fender.

Fender x Teufel ROCKSTER AIR 2 to głośnik imprezowy stworzony z myślą o występach na żywo na scenie. Bateria o dużej pojemności umożliwia wielogodzinne odtwarzanie przy maksymalnej głośności.

Fender x Teufel ROCKSTER CROSS został wyposażony w najlepszą technologię audio i wydajną baterię. Jest on odporny na zachlapania i oferuje wyważone połączenie przenośności i potężnego dźwięku stereo. Technologia Dynamore firmy Teufel zapewnia wyjątkowo szeroką scenę dźwiękową. Oryginalny pasek gitarowy Fender ułatwia transport.

Fender x Teufel ROCKSTER GO 2 jest najmniejszym głośnikiem z serii ROCKSTER. Dzięki odpornej na wstrząsy obudowie jest dobrze przygotowany na każdą przygodę. Jego przetworniki generują potężne basy oraz szeroką sceną dźwiękową, wykorzystując technologię Dynamore. Fender x Teufel ROCKSTER GO 2 jest chroniony przed kurzem i wodą zgodnie z normą IP67. Przetrwa zarówno deszcz, jak i zanurzenie pod wodą.

– Fender x Teufel to fantastyczna współpraca, ponieważ obie marki są zakochane w doskonałym dźwięku mówi Justin Norvell, wiceprezes wykonawczy ds. produktu w FMIC. – Kiedy umieszczamy nazwę Fender na jakimś produkcie, musimy naprawdę wierzyć w niego i jego świetny dźwięk. Nawiązaliśmy współpracę z firmą Teufel, ponieważ tworzy ona najlepsze produkty o najlepszym brzmieniu.

pastedGraphic_2.png

Cena i dostępność

Nowe głośniki Fender x Teufel są już dostępne na stronie teufelaudio.pl w cenach:

  • Fender x Teufel ROCKSTER AIR 2 – 3 299 zł
  • Fender x Teufel ROCKSTER CROSS – 1 649 zł
  • Fender x Teufel  ROCKSTER GO 2 – 689 zł