Letnie sprzątanie bez wysiłku: trzy sprytne sposoby

Podczas letnich dni dużo aktywności spędzamy na świeżym powietrzu – organizujemy pikniki, plażujemy, grillujemy, uprawiamy sport i po prostu cieszymy się słońcem. Mniej czasu spędzamy natomiast w zaciszu domowym, a już na pewno nie chcemy poświęcać tych cennych chwil na porządki. Dlatego warto poznać kilka trików, które pomogą skuteczniej i szybciej sprzątać, byśmy mogli w spokoju oddawać się relaksowi.

Dobra organizacja kluczem do sukcesu

Systematyczność to podstawa, dzięki której niewielkim nakładem zachowamy porządek w domu. Latem często używamy różnych przedmiotów do rekreacji na świeżym powietrzu, takich jak leżaki, parasole plażowe czy rowery. Przemyśl, które rzeczy są naprawdę potrzebne, a które tylko zajmują miejsce. Lato to doskonały moment na pozbycie się zbędnych przedmiotów – możesz je sprzedać, oddać lub wyrzucić. Ułatwi to utrzymanie porządku na dłużej.

Sprytne wietrzenie pomieszczeń i dbanie o okna

Gdy nadchodzą wyjątkowo gorące dni, powietrze jest bardziej suche, a kurz wzbija się w powietrze, dlatego z łatwością dostaje się do naszych pomieszczeń. Wietrzenie pokoi najlepiej przeprowadzać po deszczu, gdy zanieczyszczenia i alergeny osiadły na ziemi, dzięki czemu ograniczymy dostawanie się ich do wnętrza. Warto również otwierać okna jedynie wieczorem bądź wczesnym rankiem – nie tylko ograniczymy ilość zanieczyszczeń w domu, ale także nie dopuścimy do nieprzyjemnego wzrostu temperatury. Pamiętajmy tylko o dobrych roletach lub zasłonach zaciemniających. Po każdym letnim deszczu warto także szybko przetrzeć okna wraz z okiennicami, by nie powodować gromadzenia się brudu. Tym samym oszczędzimy sobie weekendów spędzonych na wymagającym czyszczeniu mocno zabrudzonych okien, zwłaszcza podczas upałów, które wolelibyśmy spędzić na łonie natury czy nad pobliskim jeziorem.

Odkurzacz, który jest zawsze w gotowości

Latem do naszych mieszkań dostaje się nie tylko kurz, czy ziemia po leśnych wędrówkach. Odkurzanie to „must-have” w dbaniu o dom, jednak można je sobie skutecznie uprościć. Tutaj idealnie sprawdzi się bezprzewodowy odkurzacz, który jest zawsze gotowy do pracy. Takie właśnie są odkurzacze z serii Bespoke Jet™. Wyposażone są w silnik o mocy do 580 W, który generuje moc ssącą do 210 W[1]. Jest zarazem bardzo lekki i ergonomiczny, dzięki czemu szybko sprosta każdemu wyzwaniu – zwłaszcza latem, gdy chcemy posprzątać jak najszybciej, by móc spokojnie oddać się letnim aktywnościom. Wybierając odkurzacz pionowy, warto zwrócić uwagę na jego zestaw końcówek – odpowiednio dopasowane, znacznie przyspieszają proces sprzątania i docierają do każdego zakamarka. Wybrane modele z serii Bespoke Jet posiadają elektroszczotkę Jet Dual, która zapewnia skuteczne odkurzanie różnych rodzajów powierzchni Z kolei elektroszczotka Slim LED AI ma bardzo zwrotną konstrukcję oraz wyposażona jest w elektrostatyczne włosie, które zbiera najdrobniejszy kurz[2], a wbudowane oświetlenie LED pomaga dostrzec kurz nawet w zaciemnionych miejscach. Nie musimy też tracić czasu na opróżnienie pojemnika z kurzu po porządkach. Po zakończonym sprzątaniu – możemy śmiało odstawić odkurzacz na miejsce, a stacja czyszcząca All-in-One™, która wykorzystuje technologię Air Pulse automatycznie opróżni pojemnik na zanieczyszczenia – wygodniej i higieniczniej.

[1]  Na podstawie badań przeprowadzonych przez Korea Testing Laboratory, zgodnie z normą IEC62885-4: 2020. Pomiar dokonany przy użyciu standardowej końcówki, pustym pojemniku na kurz, trybie Jet i w pełni naładowanej baterii o dużej pojemności. Wyniki porównano z deklarowaną mocą ssącą bezprzewodowych odkurzaczy typu stick o mocy ssącej do 200 W dostępnych na rynku (na podstawie danych o sprzedaży w okresie od stycznia do grudnia 2022 roku, opracowanych przez niezależny instytut badań rynkowych). Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistego użytkowania.

[2] Znajdujące się w zestawie szczotki i akcesoria będą się różnić w zależności od modelu. Oznacza drobiny kurzu, mniejsze nici 5.5mm.

Podziel się