Google uspokaja – usuwanie nieaktywnych kont nie obejmie kanałów YouTube

W miniony wtorek Google ogłosiło, iż zacznie usuwać stare, nieaktywne konta. Wiele osób obawiało się wpływu tej decyzji na serwis YouTube. Google potwierdziło jednak, że nie doprowadzi ona do zniknięcia starych kanałów i filmów.

Zgodnie z przedstawionymi we wtorek planami Google zamierza usuwać konta, które nie były używane przez co najmniej dwa lata. Użytkownicy YouTube’a szybko uzmysłowili sobie, że efektem ubocznym tego procesu będzie zniknięcie wielu kanałów i filmów, w tym m.in. pierwszego nagrania opublikowanego w tym serwisie. W odpowiedzi na głosy krytyki Google postanowiło zmienić zasady, ogłaszając, że nie będzie usuwać kont posiadających opublikowane tam filmy.

Google zamierza rozpocząć proces usuwania nieaktywnych kont w grudniu bieżącego roku. Będzie on prowadzony stopniowo, zaczynając od kont, które nie zostały użyte ani razu od czasu założenia. Przedstawiciele firmy twierdzą, że głównym powodem tej decyzji jest dbanie o bezpieczeństwo użytkowników, gdyż nieaktywne konta są zazwyczaj bardziej narażone na ataki.

Podziel się